Na začátku letošního roku představila společnost Oppo telefon Oppo F15. Všichni fandové značky čekali ještě na vydání jeho Pro verze, ale čekali marně. Přístroj byl představen v Indii a ve své podstatě šlo o rebrand čínského modelu A91. Z Indie ale nyní přicházejí první zprávy o tom, že se připravuje další telefon řady F a mělo by jít o model Oppo F17 Pro. První upoutávka na něj je už k vidění na oficiálních twitterových stránkách indické pobočky Oppo.

V kratinkém video teaseru se můžeme dočíst, že Oppo F17 Pro bude nejtenčím telefonem letošního roku. Výrobce tento argument podpořil tím, že přidává i míry chystaného stroje, který bude zároveň i velmi lehký. Jeho tloušťka je totiž pouhých 7,48 mm a hmotnost je nízkých 164 gramů. Zároveň půjde o poměrně levný telefon, který by měl být na indickém trhu nabízen za 25000 indických rupií, což je v přepočtu zhruba 280 euro. Je také známo, že kromě Pro verze bude vydána i standardní verze.

A jaké by mohly být parametry telefonu? Moc se toho zatím neví, tedy kromě tloušťky a hmotnosti. Očekává se ale, že telefon bude mít duální přední kameru, která bude uložena do oválné „díry“. Zadní fotoaparát by měl být poskládám do čtvercového modulu se čtyřmi senzory. Snímač otisků prstů bude integrován do OLED displeje. A protože bude vydáno několik barevných variant dá se čekat, že výrobce cílí na mladou generaci uživatelů. Představení by mohlo proběhnout hned na začátku příštího měsíce, ale to dosud není potvrzeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.