Letošní rok se přehoupl do své druhé poloviny a společnost HMD Global o sobě dosud nedávala moc vědět. Patrně začne své trumfy z rukávu vytahovat až později. Víme, že se v září/septembri chystá na veletrh IFA do Berlína, kde by měla představit hned několik telefonů. Ale je pravděpodobné, že ještě před tím si střihne představovačku modelu Nokia 3.4. Ten totiž právě teď prošel testy Geekbench.

V testovacím výpisu Geekbench má Nokia 3.4 kódové označení „Doctor Strange“. Takže i v tomto případě se výrobce drží své tradice a opět používá kódové označení vycházející z Marvel komiksů. Zajímavější ovšem je, že telefon je podle Geekbench osazen procesorem Snapdragon 460. Což je poměrně nový čipset, který je určen telefonům nižší třídy. Použije jej například i Oppo A53 nebo chystané Moto E7 Plus. V případě modelu Nokia 3.4 jej doplnily 3 GB operační paměti a samozřejmě systém Android 10.

Procesor Snapdragon 460 podává celkem slušný výkon. V Single-core testu nasbíral 252 body a ve více jádrovém testu je to pak 1259 bodů. Ovšem to je zatím asi tak vše, co o chystaném přístroji víme. Další parametry nejsou ve výpisu uvedeny a samozřejmě není známo, jaký design nová Nokia dostane. A už vůbec si netroufneme odhadovat termín představení. Mohlo by to být ještě před veletrhem IFA, který proběhne hned na začátku příštího měsíce. Není ale vyloučeno, že jej výrobce bude prezentovat až tam.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.