Značka POCO si opravdu velké množství skalních fanoušků a u nás ji k tomu stačil jen jediný model, legendární Pocophone F1 z roku 2018. Není se ale co divit, protože tento kousek nabídl jako první zcela špičkový procesor za cenu maximálně střední třídy. Aktivita značky sice není bůhvíjaká, ale to přece jen vyvažují mateřští Xiaomi a sesterské Redmi. Nedávno se k nám ale dostal jejich další hit POCO F2 Pro, které opět nabízí hodně muziky za (poměrně) málo peněz. Takže je jen logické, že fandové hltají každou novou zprávu z jejich dílny.

Od doby Pocophone F1 se ale přece jen dost změnilo, protože značky se v podstatě čistě zaměřila na vydávání přeznačených modelů Redmi. Indické POCO X2 tak bylo jen Redmi K30 4G a POCO F2 Pro pak mezinárodní verzí Redmi K30 Pro. Něco vzdáleně vlastního tak bylo jen opět indické Poco M2 Pro, ale i to se velmi nápadně podobalo ve většině parametrů Redmi Note 9 Pro Max. Dnes se však vynořily velmi zajímavé informace, které hovoří o dalším chystaném modelu z jejich stáje a dokonce optimisticky hovoří o datu vydání ještě během letošního srpna. Příliš optimistické ? Možná.

Každopádně se už vynořily i některé údajné specifikace a podle všeho by se tak mohlo jednat o potenciálního vyzyvatele OnePlus Nord. Hovoří se totiž o OLED displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz, Snapdragonu 765G, 33W rychlo-nabíjení nebo 64 Mpx hlavním senzoru fotoaparátu. V kombinaci se slušnou cenou jasný hit. Problémem je ale podle mého fakt, že POCO je známé dlouhými teaser kampaněmi, takže očekávat zčistajasna okamžité představení nového telefonu je minimálně velmi optimistické. Ale třeba se pletu a POCO překvapí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.