Možná se tento měsíc bude opakovat situace z měsíce minulého. To byl totiž představen první telefon s procesorem Dimensity 720 5G a byl jím Oppo A72 5G. A před dvěma dny představila společnost MediaTek čipset Dimensity 800U pro telefony střední třídy s podporou 5G. A už pár hodin po uvedení procesoru se začalo proslýchat, že společnost Oppo bude opět prvním výrobcem, který představí telefon právě s tímto čipsetem. Tipaři si dokonce myslí, že tento přístroj bude uveden ještě do konce tohoto měsíce, případně na začátku září/septembra.

Na čínské síti se objevily také první odhady parametrů, které by zatím neznámý Oppo telefon mohl mít. Kromě procesoru Dimensity 800U by to měl být OLED displej s „dírou“ pro selfie kameru. Dále pak baterie s kapacitou 4300 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W a samozřejmě podpora 5G sítí, kterou nový MediaTek čipset umožňuje. Je prý možné, že tento telefonu bude patřit do řady Reno4 a mohlo by jít o model Reno4 Yout.

Výše uvedené specifikace nápadně připomínají ty, které už byly zveřejněny na Tenaa u telefonu s kódovým označením OPPO PEAM00/PEAT00. Zahrnují 6,43 palcový OLED displej s „dírou“ v levém horním rohu, osmi jádrový procesor s taktem 2,0 GHz a 8 GB operační paměti. Interní úložiště by mělo mít 256 GB bez možnosti dalšího rozšíření. Tenaa dále uvádí, že telefon bude mít duální baterii s celkovou kapacitou 4400 mAh a podporou 65 W nabíjení. Zadní fotoaparát by měly tvořit 48 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Přední kamera má 32 MPix. Rozměry zařízení jsou 160,5×73,9×7,85 mm při hmotnosti 169 gramů.