Fanoušci čínského giganta Huawei už začínají netrpělivě vyhlížet špičkový model Mate 40, který bude pravděpodobně představen v září nebo v říjnu. Bohužel se možná bude jednat o labutí píseň procesorů Kirin, protože kvůli americkému tlaku na TSMC je firma zatím nemá kde vyrábět. Budoucnost celé mobilní divize Huawei je tak lehce nad propastí, ale rozhodně ještě neskládají zbraně. Zmíněné problémy ale ovlivní nejen špičkové modely, ale i chystaný midrange Huawei Enjoy 20 Plus.

Vydání Huawei Enjoy 20 Plus už je také na spadnutí a teoreticky se ho dočkáme už 5. září, na kdy je naplánovaná tisková konference značky. Hlavním tahákem sice bude představení nového čipu Kirin 9000 (nebo možná označeného jako Kirin 1000), ale třeba se jim tam vejde i jeden nový telefon. Původně se pro Enjoy 20 Plus počítalo s povedeným Kirinem 820, ale zmíněné problémy signalizují na přechod k Mediateku. Zatím netušíme, o který konkrétní procesor se bude jednat, ale určitě se bude jednat o jeden z modelů podporujících 5G sítě.

Kromě toho bude telefon mít 6,63-palcový displej (určitě s FullHD+ rozlišením), výsuvný modul pro seflie kamerku a čtečku otisků prstů na boku přístroje. Známá už je také 8.95 mm tloušťka telefonu a 197 g váhy. Slušná bude i výbava zadního fotoaparátu, který bude mít trojici senzorů – 48 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx. A potěší i 4200 mAh kapacita baterie se 40W rychlo-nabíjením. Huawei Enjoy 20 Plus bude skoro jistě přeznačen pro potřeby rozdílných světových trhů, takže se s ním v určité verzi setkáme i u nás v Evropě.