Kdo by si nepamatoval na legendární telefony BlackBerry s fyzickou klávesnicí. S příchodem systému Android a iOS ale jejich sláva poměrně rychle bledla. Přestože se výrobce všemožně snažil o jejich návrat na výsluní, nedařilo se. Nakonec přišlo neodvratné sbohem ve chvíli, kdy společnosti TCL, která se od roku 2016 podílela na jejich výrobě, vypršela licence. Stalo se tak na začátku letošního roku a mnozí fanoušci této značky přestali doufat v její návrat.

Ovšem naděje je to, co i v případě BlackBerry umírá jako poslední. Zdá se, že licence na výrobu legendárních telefonů je obnovena. Tentokrát ji dostala společnost OnwardMobility a na svých oficiálních stránkách hrdě hlásí, že se s BlackBerry spojila a v příštím roce by měl z této spolupráce vzejít nový telefon. Opět by měl mít obchodní název BlackBerry a k tomu i podporu 5G sítí. A ti z vás, kteří si BB telefony oblíbili hlavně kvůli fyzické klávesnici, se mohou těšit i na ni.

A vzhledem k tomu, že se společnost OnwardMobility zabývá především zabezpečením kritických dat, můžeme očekávat, že i budoucí telefony BlackBerry bude vysoce bezpečné. Podle slov šéfa OnwardMobility, Petera Franklina, vytvoří pro chystané telefony sadu komplexních bezpečnostních řešení. K spolupráci na výrobě telefonů se přidává i dceřinka společnosti Foxconn Technology Group, FIH Mobile. Ta by měla pomoci v procesu návrhů a výroby telefonů, které poběží na operačním systému Android.

Samozřejmě je v této chvíli předčasné spekulovat o možných parametrech chystaných telefonů, ale tipaři odhadují, že zřejmě nepůjde o prémiové stroje. Nabídnout by však měly vše, co kdysi bylo hlavními přednostmi přístrojů BlackBerry. Podle zatím nepotvrzených údajů by se první telefon měl objevit v první polovině roku 2021 v Severní Americe a také v Evropě.