Za šest dnů se budeme mít možnost seznámit s novinkovými telefony řady Asus ZenFone 7. Něco málo už o obou telefonech víme, ale na síti se stále objevují další nové informace. Jednou z nich je například i evropská cena standardní verze. Známý tipař Roland Quandt ji odhaduje na 549 euro a variantu s 8/256 GB. Varianta s 6/128 GB by pak měla údajně stát 499 euro. Pokud je jeho tip správný, tak půjde skutečně o skvělou cenu za telefon s procesorem Snapdragon 865 a 5000 mAh baterií.

Cena modelu Asus ZenFone 7 vypadá výborně a je proto na místě se zeptat, kde tedy výrobce udělal kompromisy, aby udržel poměrně nízkou cenu telefonu s prémiovými parametry. Podle tipaře Abhisheka Yadava by prvním kompromisem mohlo být použití LCD panelu z dílen společnosti BOE. Jeho úhlopříčka by měla být 6,4 palce při rozlišení 2340×1080 pixelů. Druhým kompromisem je obnovovací frekvence, která bude jen 60 Hz.

Když tedy mluvíme o LCD panelu je jasné, že snímač otisků prstů pod displejem nebude. Skener by měl být údajně na zadním panelu nebo na hraně a měl by pocházet z dílen Goodix. Dalším kompromisem je procesor. Nebude, jak se původně čekalo, použit Snapdragon 865 Plus, ale SD865. Dále se také počítalo s otočnou kamerou se čtyřmi snímači. Tipař však uvádí, že budou „jen“ tři s rozlišením 64 MPix, 12 MPix a doplní je ToF snímač. Takže z výčtu těchto parametrů bychom už mohli docela dobře odhadovat, kde výrobce tak trochu ušetřil, aby se mu podařilo nastavit cenu takovou jakou nastavil. Ale i přesto jde stále o výborné specifikace, které rozhodně neudělají ostudu.