Značka Realme si velmi rychle stihla vybudovat slušnou fanouškovskou podporu a jejich růst na některých trzích je vskutku raketový. U nás jim to jde pomaleji, ale i tak se rozjíždí velmi solidně a nabízí alternativu k dostupným modelům dvojbloku Xiaomi / Redmi. Sice se k nám ty úplné novinky dostávají pomaleji, ale buďme rádi za oficiální zastoupení značky. A velmi brzy bychom se měli také dočkat v Číně i oficiálního představení nové řady Realme X7.

A máme to hezky černé na bílém, protože tyto informace pocházejí z oficiálních zdrojů na sociální síti Weibo. Řada Realme X7 tak bude debutovat 1. září na domovské čínské půdě. A i když se sice hovoří čistě jen o Realme X7 Pro, tak je v podstatě automatické, že dojde i na základní model. Nové modely by také měly dostat jednu zbrusu novou součást vybavení v podobě AMOLED displeje se 120 Hz obnovovací frekvencí. Firma sice už v minulosti 120 Hz displeje u svých telefonů měla, ale šlo vždy jen o LCD panely. A možná se dočkáme i zakřivení displejů, protože se o tom také příspěvek zmiňuje.

Co se týče dalšího vybavení, tak zatím nejsou k dispozici žádné oficiální údaje, ale protože má jít o 5G telefony, tak je výčet možných procesorů přece jen omezen. Obecně se také čeká, že telefony dostanou nedávno oznámenou technologii 125W nabíjení UltraDART. A určitě se budou Realme snažit o velmi konkurenceschopné ceny, protože si na této filosofii postavili celou živnost. Tedy alespoň v Číně a Indii, protože do Evropy se jejich telefony dostávají často s nehezkou přirážkou. Ale na to už jsme bohužel zvyklí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.