Společnost i přes problémy, které se na ni valí díky americkým sankcím, pracuje na množství produktů, které budou dříve nebo později představeny. Mezi ty, které už mají svou tradici a budou uvedeny na podzim, patří například telefony řady Mate. Zároveň s nimi ale budou uvedeny i nové nositelnosti Huawei. Mělo by jít především o hodinky Huawei Watch GT2 Pro. Ty by měly rozšířit řadu GT 2, kterou už zastupují modely GT2 a GT2e.

To, že je představení hodinek Huawei Watch GT2 Pro na spadnutí dokazuje i celá řada certifikací. Ty jsou, jak známo, důležité pro to, aby se daný produkt mohl vůbec dostat na trh. Chronometr je již certifikován úřady FCC, evropským EAEU, malajsijským SIRIM, jihokorejským NRRA a singapurským IMDA. Všemi úřady prošly s kódovým označením VID-B19. Certifikována je také bezdrátová nabíječka, která bude součástí prodejního balení hodinek.

A právě u bezdrátového nabíjení Watch GT2 Pro se na chvíli zdržíme. Hodinky budou mít vestavěnou baterii s kapacitou 455 mAh. Ta bude podporovat bezdrátové nabíjení s výkonem 10 W a také nabíjení přes USB-C kabel. Kapacita baterie je tedy stejná jako u modelu Watch GT2, ale není známo, zda v případě verze Pro bude mít i stejnou výdrž, která byla u standardního modelu 2 týdny a patřila k hlavním tahákům těchto hodinek. Je však jasné, že Pro verze bude mít lepší výbavu a více funkcí než její předchůdci. To se samozřejmě pojí i s tím, že i jejich cena bude vyšší. Konkrétní informace o ceně, parametrech a designu ale zatím známy nejsou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.