Už od včerejška víme, že společnost Asus plánuje na 26. srpna/augusta velkou akci. Představeny budou telefony řady ZenFone 7. Na rozdíl od loňského roku bychom se letos měli dočkat dvou přístrojů. A to standardní verze ZenFone 7 a také verze Asus ZenFone 7 Pro. Tipaři odhadují, že nižší verze by měla dostat procesor Snapdragon 865. Verze Pro bude osazena Snapdragonem 865 Plus. A právě tento druhý případ by mohly potvrdit i testy Geekbench.

Tam se totiž objevil telefon s kódovým označením ASUS_I002D s čipsetem Snapdragon 865 Plus, který u testů doplnilo 8 GB operační paměti. Protože dosud není potvrzeno, že standardní verze ZenFone 7 bude mít Snapdragon 865 a ne „plusovou“ verzi tohoto čipsetu, může jít klidně i o ni. Tento výpis Geekbench byl poprvé zveřejněn na stránkách 91Mobiles s tím, že prošli zdrojový kód a zjistili, že uvedený procesor je taktován na 3,09 GHz. Tato taktovací frekvence odpovídá SD865+. Z toho tedy plyne, že by skutečně mělo jít o Asus ZenFone 7 Pro, který díky tomu bude vlajkovým strojem.

Je určitě jen dobře, že Asus u chystané řady vsadil na jeden z nejlepších procesorů letošního roku. A když k tomu ještě přidáme i skutečnost, že oba modely ZenFone 7 budou vybaveny otočnou kamerou se čtyřmi snímači a bezrámečkovým displejem, půjde jistě o zajímavé telefony. Výrobce ale zatím drží podrobnosti o designu a parametrech pod pokličkou. Proto musíme ve výčtu specifikací vycházet jen z toho, co odhalily certifikační výpisy. A to je podpora Wi-Fi 6, NFC, Bluetooth 5.0 a baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 30 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.