Společnost ZTE se chystá 1. září/septembra přepsat historii předních selfie kamer. V ten den totiž bude slavnostně uveden historicky první telefon, který bude mít přední kameru uloženu pod displejem. Tím přístrojem, který se chystá oslnit svět, bude model ZTE Axon 20. Ostatně něco málo o něm jsme zmínili už včera.

A protože půjde o zlomový moment nejen pro společnost ZTE, ale i pro všechny ty, kteří holdují selfie fotografii, na ZTE Axon 20 upozorňuje sám šéf společnosti, pan Ni Fei. K tomto účelu se na čínské síti objevil obrázek čelního panelu telefonu, který čínští grafici upravili se specifiky asijským smyslem pro humor. Pokud tedy pomineme obrázky smutných uživatelů, kteří mají telefony s různě umístěnými „dírami“, výřezy a vyskakovacími předními kamerami a vesele se smějícího majitele telefonu s kamerou pod displejem, můžeme se zaměřit na design obrazovky.

Můžeme tedy očekávat displej s velmi úzkými rámečky a mírně širší bradou. Fyzická tlačítka jsou uložena na pravé hraně přístroje. Lze předpokládat, že jde o tlačítko pro zapnutí a vypnutí telefonu a o tlačítka pro ovládání hlasitosti. Levá hrana je hladká, bez tlačítek. Dá se také čekat, že na spodní hraně najdeme port USB-C a reproduktor. Zda výrobce přidá i 3,5 mm audio jack není zřejmé. A také zopakujme ty parametry modelu Axon 20, které už známe. Jde o 6,92 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením. Procesorem by mohl být Snapdragon 765G s až 12 GB RAM a až 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4120 mAh, snímač otisků je uložen v displeji a operačním systémem je Android 10. Přední kamera má 32 MPix a zadní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix senzory.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.