Značka Realme vysílá další telefon na cestu do Evropy. Je potvrzeno, že jím bude model Realme C11, který byl představen na konci června/júna. Jde o velmi levný telefon s procesorem Helio G35. Značka už před nedávnem avizovala, že hodlá telefon nabízet i na evropském trhu, ale v té době ještě nebyl znám termín, kdy odstartují prodeje na Starém kontinentu. Tím dnem by měl být podle oficiálního oznámení 26. srpen/august.

Výběr dalšího trhu je určitě zajímavý, protože se Realme C11 zatím prodává jen v Malajsii a Indii za zhruba 100 dolarů. První hlášení o prodejích na tamních trzích vypadá velmi dobře. Výrobce totiž tvrdí, že například v Indii se v prvním kole prodejů prodalo během dvou minut více než 150 tisíc kusů. Zda telefon zaznamená takový sukces i v Evropě uvidíme až časem. Zatím totiž není oznámena jeho evropská cena a tipaři odhadují, že bude mírně vyšší než v Malajsii a Indii.

A protože uvedení Realme C11 v Evropě je už za dveřmi, připomeňme si parametry tohoto levného stroje. IPS LCD displej s úhlopříčkou 6,52 palce má rozlišení 1600×720 pixelů a užitnou plochu 88,7%. Jako procesor výrobce použil Helio G35 s taktem 2,3 GHz a doplnil jej 2 GB operační paměti a 32 GB rozšiřitelného interního úložiště. Hlavním tahákem snad bude baterie s kapacitou 5000 mAh a nabíjením s výkonem 10 W. Telefon běží na systému Android 10. Selfie kamera dostala 5 Mpix a zadní fotoaparát tvoří snímače s rozlišením 13 MPix a 2 Mpix.

UPDATE : Opět jsme prostě jako stát napřed i v rámci Evropy, takže u nás se už Realme C11 prodává za oficiální cenu 3299 korun. Ale jde najít dokonce i levněji 🙂