Poměrně nedávno představila společnost Asus svůj našlapaný herní telefon ROG Phone 3 a v podstatě za pár dnů by pro nás měla být připravena letošní řada Asus ZenFone 7. Termín oficiálního představení je stanoven na 26. srpna/augusta. Po loňském modelu Asus ZenFone 6, který byl ve svém představení osamocen, letos výrobce připravil dva telefony, nebo chcete-li dvě verze téhož. První z modelů bude standardní a druhý by měl nést přízvisko Pro. Oficiální akce proběhne na Tchaj-wanu a bude vysílána online prostřednictvím oficiálního YouTube kanálu společnosti.

Co se týče parametrů jednotlivých modelů, která bude řada Asus ZenFone 7 obsahovat, jsou v tak dobrém utajení, že se o nich ví jen minimum. A to i přesto, že telefony za sebou nutně musí mít všechny potřebné certifikace a testy. Očekává se tedy, že i telefony řady ZenFone 7 budou mít stejnou otočnou kameru jako jejich loňský předchůdce. Z upoutávky na YouTube můžeme usuzovat, že by letos měl mít fotoaparát čtyři snímače.

Dále se také odhaduje, a to podle testů Geekbench, že výrobce použije procesor Snapdragon 865 a až 16 GB operační paměti. Je pravděpodobné, že půjde o paměť typu LPDDR5X a proto by interní úložiště mohlo být až 512 GB UFS 3.1. Ale v tomto případě jde skutečně jen o spekulace. Čeká se také baterie s velkou kapacitou až 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Od věci by neměla být ani podpora Wi-Fi 6, NFC a Bluetooth 5.0. Informací je tedy málo a ve většině případů jde o odhady. Ale pořád ještě máme zhruba týden na to, abychom se dozvěděli o chystaných telefonech o trochu více.