Nedávno jsme se od Qualcommu dočkali oznámení nového levného čipsetu Snapdragon 460, který by měl opět pořádně rozhýbat nižší třídu. Nejnižší Snapdragony řady 4xx se nikdy moc výkonem chlubit nemohly, ale novinka by měla být výrazně lepší. V porovnání s SD450 by údajně hrubý procesorový výkon měl narůst až o 70 % a ten grafický pak o 60 %. To jsou skoro až sci-fi čísla a budeme na ně velmi zvědavi. A už to také vypadá, že prvním telefonem právě s tímto procesorem by mělo být chystané OPPO A53.

A právě k OPPO A53 se váže i jedna kuriozitka ohledně pojmenování. Čínská firma totiž evidentně doufá, že mají zákazníci krátkou paměť, protože model A53 z jejich dílny už existuje z roku 2015. Ale to už je přece jen z dnešního pohledu mobilní pravěk. A novinkový model vypadá velmi zajímavě i další výbavou, protože se dnes objevil v podstatě kompletní soupis jeho specifikací. Navíc se spekuluje i o jeho dostupnosti na evropském trhu, takže je hned i pro našince mnohem zajímavější. Takže co od něj můžeme čekat ?

Pro začátek nadstandardní displej, protože 6,5-palcový kousek (pravděpodobně s FullHD+ rozlišením) sice bude „jen“ IPS LCD, ale bude mít 90 Hz obnovovací frekvence. Dále pak již zmíněný procesor Snapdragon 460, který doplní 4 GB nebo 6 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát bude trojitý – 13 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx a selfie kamerka v „průstřelu“ pak 16 Mpx. A k zahození nebude ani 5000 mAh kapacita baterie s 18W rychlo-nabíjením. Teď už jen cenu zhruba na úrovni Redmi 9 a máme dalšího adepta na výborný levný telefon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.