Éra telefonů, které budou mít přední kameru pod displejem se blíží. První vlaštovkou by se mohl stát telefon ZTE Axon 20. Zástupci společnosti totiž už před pár dny informovali o tom, že technologii kamery pod displejem už mají natolik vychytanou, že jsou připraveni přístroj představit v dohledné době. Termín sice nebyl znám, ale tipaři odhadovali, že by to mohlo být ještě do konce letošního roku.

Ovšem překvapení je tu a na čínské síti je už nyní k vidění upoutávka právě na novinkový model ZTE Axon 20 s podporou 5G sítí. Ta jednak potvrdila prodejní název zařízení a také dává ve známost, že telefon bude představen už 1. září/septembra. Navíc z obrázku na upoutávce je naprosto jasné, že přístroj bude mít skutečně kameru pod displejem.

A protože Axon 20 5G už prošel i certifikací Tenaa, můžeme přidat i některé z jeho dalších parametrů. Rozměry zařízení jsou 172,1×77,9×7,9 mm. Samotný displej má rozlišení 2460×1080 pixelů a úhlopříčku 6,92 palce. Jde tedy o pořádně velkou obrazovku. Na displeji samozřejmě ze známého důvodu chybí výřez nebo „díra“ pro kameru, což zvýší jeho užitnou plochu. Pod ním bude uložen 32 Mpix fotoaparát. Přístroj bude pohánět osmi jádrový procesor s taktem 2,4 GHz, přesný typ však Tenaa neuvádí. Spárován bude s 6/8/12 GB RAM a 64/128/256 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 10. Zadní fotoaparát tvoří snímače s rozlišením 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Baterie má kapacitu 4120 mAh a podporu rychlého nabíjením.