Společnost HMD Global, potažmo značka Nokia, se během koronavirové pandemie lehce odmlčela. Ale zdá se, že se zas pomalu začíná rozjíždět. Podle jedné z posledních zpráv by se měla zúčastnit veletrhu IFA 2020 v Berlíně. Tam by mohli představit minimálně tři telefony. Ovšem ještě před tím do konce tohoto měsíce plánují představovačku v Indii. O tom, jaký model bude uveden hovoří oficiální indické stránky Nokia, kde je už nyní zalistován telefon Nokia 5.3.

Kromě fotek telefonu Nokia 5.3 najdeme na indické webovce i hlavní parametry připravovaného stroje. Telefon má rozměry 164,3×76,6×8,5 mm při hmotnosti 180 gramů. LCD displej má úhlopříčku 6,55 palce, rozlišení HD+ a poměr stran 20:9. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro selfie kameru. Výrobce nezapomněl ani na certifikaci Low Blue Light TÜV Rheinland.

Nejde ovšem o prémiový model, protože je zde použit procesor Snapdragon 665 s 4 GB nebo 6 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Telefon běží na operačním systému Android 10 a výrobce slibuje další aktualizace po dobu dvou let. Baterie dostala dnes již standardní kapacitu 4000 mAh s podporou 5V/2A nabíjení. Na zadním panelu najdeme kromě snímače otisků prstů i fotoaparát v kruhovém modulu. Je zde uložen LED blesk a čtyři senzory s rozlišením 13 MPix, 5 MPix a dvakrát 2 MPix. Přední kamera má 8 MPix. Dodejme ještě, že konektivitu zastupuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, USB-C a 3,5 mm audio jack. Přestože na stránkách není uvedena cena telefonu, měla by se pohybovat kolem 224 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.