Společnost HMD Global, potažmo značka Nokia, se během koronavirové pandemie lehce odmlčela. Ale zdá se, že se zas pomalu začíná rozjíždět. Podle jedné z posledních zpráv by se měla zúčastnit veletrhu IFA 2020 v Berlíně. Tam by mohli představit minimálně tři telefony. Ovšem ještě před tím do konce tohoto měsíce plánují představovačku v Indii. O tom, jaký model bude uveden hovoří oficiální indické stránky Nokia, kde je už nyní zalistován telefon Nokia 5.3.

Kromě fotek telefonu Nokia 5.3 najdeme na indické webovce i hlavní parametry připravovaného stroje. Telefon má rozměry 164,3×76,6×8,5 mm při hmotnosti 180 gramů. LCD displej má úhlopříčku 6,55 palce, rozlišení HD+ a poměr stran 20:9. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro selfie kameru. Výrobce nezapomněl ani na certifikaci Low Blue Light TÜV Rheinland.

Nejde ovšem o prémiový model, protože je zde použit procesor Snapdragon 665 s 4 GB nebo 6 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Telefon běží na operačním systému Android 10 a výrobce slibuje další aktualizace po dobu dvou let. Baterie dostala dnes již standardní kapacitu 4000 mAh s podporou 5V/2A nabíjení. Na zadním panelu najdeme kromě snímače otisků prstů i fotoaparát v kruhovém modulu. Je zde uložen LED blesk a čtyři senzory s rozlišením 13 MPix, 5 MPix a dvakrát 2 MPix. Přední kamera má 8 MPix. Dodejme ještě, že konektivitu zastupuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, USB-C a 3,5 mm audio jack. Přestože na stránkách není uvedena cena telefonu, měla by se pohybovat kolem 224 dolarů.