Na jaře loňského roku pustila společnost Huawei do světa bezdrátová sluchátka FreeLace. Tato sluchátka byla hodnocena poměrně kladně s tím, že většina uživatelů si pochvalovala jejich dlouhou výdrž baterie a slušný zvuk. Rok se s rokem sešel a nyní to vypadá, že je připraven jejich nástupce Huawei FreeLace Pro. A jestliže standardní verze byla úspěšná, měla by být Pro verze ještě lepší.

A jakých vylepšení bychom se mohli dočkat naznačil jeden z čínských tipařů ve svém postu na Weibo, kam přihodil i pár fotek prodejního balení sluchátek Huawei FreeLace Pro. Z fotek je zřejmé, že došlo k lehkému přepracování designu sluchátek. Sluchátka by díky tomu měla lépe držet v uších než původní standardní verze. Ve výpisu parametrů na krabici si můžeme povšimnout, že výrobce zachoval funkce HiPair Plug, Connect a Charge. Tyto funkce umožňují snadné spárování sluchátek s telefonem jednoduchým připojením přes konektor USB-C. Zároveň lze tímto způsoben sluchátka nabíjet přes telefon.

Chystaná Bluetooth sluchátka by měla podporovat i aktivní redukci šumu a rychlé nabíjení. Baterie by měla mít výdrž až 24 hodin běžného přehrávání hudby. To je jistě zajímavé vylepšení oproti loňskému modelu, který nabízel výdrž „jen“ 18 hodin běžného poslechu hudby. Nechybí ani duální mikrofony pro adaptivní redukci šumu a pro čistý přenos hlasu při telefonování. S těmito parametry by sluchátka podle odhadu tipaře mohla stát kolem 115 dolarů. A to není o mnoho více než byla startovací cena loňských sluchátek, která stála zhruba 99 euro. Samozřejmě jde jen o první odhad ceny a zároveň není ani známo, kdy přesně by mohla být sluchátka uvedena na trh.