Nadstavba systému OxygenOS od OnePlus je pokládána za asi nejlepší dostupnou na trhu a osobně s tímto názorem musím bez výhrad souhlasit. Daří se jí totiž v podstatě zachovat filosofii čistého Androidu a zároveň nenásilně nabídnout některá zásadní firemní vylepšení. K těm patří třeba i aplikace OnePlus Gallery, která slouží jako univerzální pro obrázky a videa na telefonech této značky. A díky poslední aktualizaci získává další velmi žádanou funkcionalitu úprav 4K@60fps videí, po které fanoušci už nějakou dobu volali.

OnePlus Gallery se už dlouho snaží v základech přiblížit nativním Google Photos, aby neměl majitel telefonu problémy s adaptací. V květnu tak aplikace dostala integraci Google Lens a v červenci pak možnost projekce pomocí Google Cast. A srpnový update nechce zůstat pozadu, protože díky němu přibyla možnost úpravy 4K videí se 60 fps. Aplikace na obrázky / videa je u většiny výrobců jen velmi základní a pro pořádné možnosti musí uživatel sáhnout po něčem extra. OnePlus ale hodlají nabídnout vlastní předinstalovanou variantu jako plnohodnotný nástroj pro editaci.

Máte tak po ruce veškeré potřeby pro základní stříhání videí, včetně možnosti filtrů a přidané hudby. Špičkové modely OnePlus (neplatí třeba pro nový midrange OnePlus Nord) už mají možnost snímání 4K@60fps videa celkem dlouho, takže je jen dobře, že je teď možná jeho editace přímo v telefonu pomocí nativní aplikace. Nová aktualizace také přináší další drobné opravy a vylepšení, ale hlavním stavebním kamenem je právě zmíněná podpora editace 4K@60fps videí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.