Pokud bychom hledali nejrychleji rostoucí značku posledního řekněme roku, tak by jasným hlavním kandidátem na vítězství bylo čínské IQOO. Tato dceřiná značka starých známých z Vivo opravdu vzala trh útokem a jejich telefony s herní příchutí se mohou chlubit skvělým výkonem a hlavně cenami. Nejbližší přirovnání je zhruba stará „flagship killer“ podoba OnePlus. Zákazník tak může jen litovat, že je prozatím jejich aktivita limitována jen na některé trhy. A závist ještě určitě naroste s představením nového IQOO 5.

Pečlivě dávkovanými informacemi o tomto kousku nás už tvůrci krmí pěkných pár týdnů, ale už v pondělí 17. srpna by mělo být konečně jasno. Dnes máme v ruce další potvrzení některých parametrů, protože se telefon mihl ve výsledcích benchmarku Geekbench. Tam je sice údajně pod označením Vivo V2024, ale to je jen malý detail. Jasně viditelný je ale procesor Snapdragon 865 spolu s 12 GB RAM, takže bude k dispozici evidentně i verze s pořádnou porcí operační paměti.

IQOO 5 by dále podle předchozích informací mělo dostat do vínku 120 Hz displej a také zbrusu nové 120W rychlo-nabíjení od mateřského Vivo. Nabití 4000 mAh kapacity baterie z 50% na plno jen za 5 minut ? Proč ne. Navíc se tvůrci navzdory hernímu zaměření telefonu neštítí ani špičkové výbavy fotoaparátů, protože trojitý zadní systém by měl nabídnout třeba i telefoto senzor s 5x optickým a 60x digitálním zoomem. A první ukázkové snímky vypadají opravdu parádně. Samozřejmostí pak jsou i stereo reproduktory. No budeme velmi zvědavi na cenu tohoto kousku, protože sliny závisti asi potečou proudem.