V dílnách Huawei a Honor se v poslední době kutí velmi zajímavé kousky z oblasti notebooků. Na první herní notebook z nové řady Honor Hunter si asi ještě chvíli počkáme, ale novinkový Huawei už je skoro na spadnutí. Už jen za pár dní, konkrétně 19. srpna by totiž měl být představen MateBook X 2020. Nástupce již postaršího MateBook X z roku 2017 je netrpělivě očekávaný a podle všeho by mohl přinést i jednu revoluční novinku. Možná půjde o vůbec první Windows notebook, co bude mít trackpad rozlišující sílu přítlaku.

Tato funkce samozřejmě není nic nového pro majitele MacBooků od Applu, protože ty jsou vybaveny funkcí „Force Touch“ už od roku 2015. K tomu mají navíc díky vibračnímu motorku i haptickou odezvu. Podobnou technologii používaly v Home tlačítku i starší modely iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus a nový drobný iPhone SE 2020. Pokud by se tyto informace (pocházející od Weibo leakstera 看山的叔叔) potvrdily, tak by se opravdu Huawei MateBook X 2020 stal prvním na platformě Windows s touto technologií. A známý je i údajný název této technologie, Free Touch.

Uvidíme, zda by tento trackpad měl také vibrační lineární motorek, nabízí se použití například trackpadu Synaptics ZPad, který byl s haptickou odezvou představen už na veletrhu CES 2019. Huawei MateBook X 2020 bude určitě navýsost zajímavým kouskem, ale s touto výbavou by získal ještě další body navíc. Bohužel však opět nepůjde zdaleka o nic levného, protože bude náležet do prémiové kategorie. A všichni víme, že tady si Huawei nechá nádech luxusu vždy pořádně zaplatit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.