Vývoj moderní techniky uhání kupředu obří rychlostí a realitou tak jsou funkce, které jsme ještě nedávno pokládali za holé sci-fi. Ale inženýři samozřejmě stále pracují na stále lepších a radostnějších novinkách, přičemž dnes pro vás máme jednu kuriózní lahůdku. Jde sice stále o výzkumný projekt s nejistou prodejní budoucností, ale i tak stojí vynález týmu z Jižní Koreje za pozornost. Co byste říkali tomu, kdyby si váš telefon dokázal sám od sebe najít cestu k nejbližší bezdrátové nabíječce ? S robotickým obalem CaseCrawler to není nemožné.

CaseCrawler je totiž vybaven systémem „krabích“ robotických končetin, které jsou ohebné, takže je při neaktivitě ani nezaregistrujete. A s jejich pomocí se váš telefon opravdu začne pohybovat sám od sebe k nejbližší podložce bezdrátového nabíjení. Pohyb sice není úplně plynulý, ale i tak jde o impozantní design. Drobný robot vážící 22.7 g totiž zvládne unést 13x tolik co sám váží a 300 g už se pronese. Navíc dokonce zvládne i překonat 16 mm vysoké překážky. Mrkněte na video níže, protože to opravdu stojí za to.

Samozřejmě není zdaleka jisté, kdy a zda vůbec se CaseCrawler dostane na trh. Jde přece jen stále pouze primárně o výzkumný projekt, i když tvůrci ho ještě plánují pořádně vylepšit. Podle jejich slov je reálné, že po integraci těch správných senzorů by se po nabití mohl telefon sám vrátit k majiteli. Uvidíme jak vše dopadne, protože se klidně může stát, že pokrok v oblasti bezdrátového nabíjení na delší vzdálenost tuto hříčku zcela pohřbí. Ale uznejte, že něco takového jste zatím ještě neviděli !