Společnost Motorola, zdá se, letos vsadila na kvantitu. Tedy alespoň v rámci produkce telefonů základní a střední třídy. Mezi modely, které by se na trhu mohly objevit co nevidět patří i Moto E7 a Moto E7 Plus. Plusová verze prošla už před deseti dny testy Geekbench. Moto E7 nyní dostává certifikaci FCC. To vše dohromady nám může alespoň trochu přiblížit parametry a v případě verze E7 dokonce i evropskou cenu. Telefon se totiž na chvíli mihl ve výpisu jednoho španělského e-shopu s cenou 148 euro.

Odhadovanou evropskou cenu Moto E7 tedy známe, takže se můžeme mrknout i na specifikace, které jsou v tuto chvíli k dispozici. Z certifikačního výpisu plyne, že verze E7 bude mít baterii s kapacitou 5000 mAh, nabíjení však bude mít výkon jen 10 W. Součástí dokumentu je i nákres zadního panelu telefonu. Díky tomu můžeme zjistit, že přístroj bude mít čtvercový modul hlavního fotoaparátu se dvěma nebo třemi snímači. Pod ním je uložena čtečka otisků prstů s logem Motoroly.

Tolik tedy parametry z certifikací. Ovšem telefon Moto E7 se před měsícem objevil i na stránkách jednoho z kanadských operátorů, takže známe i další specifikace. Displej by měl mít úhlopříčku 6,2 palce s rozlišením 1520×720 pixelů a malým kapkovitým výřezem pro přední kameru. Na trh by se měly dostat dvě paměťové verze s 2/4 GB operační paměti a 32/64 GB interního úložiště. Zatím největší záhadou je to, jaký procesor výrobce použije. Spekuluje se, že půjde buď o Snapdragon 460 a nebo o Snapdragon 632. Specifikace tedy relativně odpovídají ceně, která by mohla být nastavena na evropském trhu. Přece jen přístroje řady Moto E vždy patřily k těm nejlevnějším kusům s nejnižší výbavou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.