Společnost Google každým rokem na podzim vydává novou generaci svých telefonů Pixel. Až doposud byly telefony vydávány ve standardní verzi a ve verzi XL. Následně v dalším roce společnost zpravidla představovala jejich odlehčené verze, kterým přidala do názvu písmeno A. Ovšem letos je tak trochu všechno jinak. Může za to svým dílem i pandemie koronaviru, která silně zpozdila vydání odlehčených verzí a ve finále jsme se před pár dny dočkali jen představení modelu Pixel 4A. A jak to dopadne s letošními modely Pixel 5?

Původní očekávání a vlastně i jisté náznaky společnosti Google nás vedly k tomu, že letos po prázdninách bude představen Pixel 4A 5G a také novinkový model Pixel 5. A mnohé signály tomu nasvědčovaly. Ovšem podle posledních zvěstí to vypadá, že by mohlo být všechno tak trochu jinak. Čínští tipaři se totiž domnívají, že standardní verze Pixel 5 představena nebude a Google vsadí pouze na verzi XL. Svým způsobem je to logické, protože Pixel 4A byl uveden nedávno a navíc se připravuje i verze s 5G. Proto by vydání standardní verze Pixel 5 mohlo být poněkud kontraproduktivní.

Spekulace na Twitteru

A pokud mrkneme na twitterový účet uživatele @ImJustSayingJC, mohli bychom uvažovat skutečně o tom, že Google letos představí jen verzi Pixel 5 XL. Tipař přihodil i pár informací o parametrech, které jen potvrzují měsíc staré prognózy analytika Rosse Younga. Chystaný telefon Pixel by měl mít OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce a obnovovací frekvencí 120 Hz. Tato úhlopříčka by skutečně mohla naznačit, že půjde o XL verzi. Snímač otisků prstů by měl být uložen na zadním panelu a interní úložiště by mělo mít kapacitu 128 GB. Tipař také uvádí odhadovanou cenu, která by mohla být 699 dolarů. Samozřejmě nemusí platit nic z výše uvedeného, protože jde jen o spekulace tipařů. Jde totiž o to, že odhadovaná cena je poměrně výrazně vyšší, než jakou by měl mít pixel 4A s podporou 5G. Ten by měl stát 499 dolarů. Proto radši počkejme na nějaké relevantnější informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.