Společnost Xiaomi pojala oslavy svého 10. výročí ve velkém stylu. Produktů bylo představeno hodně, ale největší pozornost upoutaly prémiové telefony ve speciálních výročních verzích. Mluvíme o modelech Xiaomi Mi 10 Ultra a o Redmi K30 Ultra. Oba telefony mají výbavu, kterou si prémiové modely zaslouží a ani ceny nejsou nijak drastické. A právě tato kombinace jistě zláká mnoho potenciálních kupců, a to nejen na čínském trhu. Tam se telefony začnou prodávat už 16. srpna/augusta.

Pokud i vy patříte k nadšeným fanouškům uvažujícím o koupi Xiaomi Mi 10 Ultra a nebo Redmi K30 Ultra, budete je muset nakoupit na čínských e-shopech. Na Twitteru se totiž objevila zpráva produktového manažéra Xiaomi a zároveň globálního mluvčího společnosti. Ten ve svém tweetu uvedl, že oba telefony jsou exkluzivně vyrobeny pro čínský trh a Xiaomi nemá v plánu jejich globální vydání. Ovšem podobně jsou na tom i další produkty, které byly na výroční akci představeny.

Toto prohlášení je určitě pro mnoho z nás zklamáním. Ovšem stále existuje šance, že by alespoň jeden z představených produktů mohl postupem času zamířit i na globální trhy. Většina z tipařů se však už teď shodla, že telefon Mi 10 Ultra to rozhodně nebude. Důvody pro to jsou minimálně dva. Společnost Xiaomi totiž poměrně nedávno uvedla na globálních trzích model Mi 9 Pro 5G.

Dalším důvodem by mohlo být i to, že Mi 10 Ultra byl vyroben v nové továrně Xiaomi Smart Factory, která se specializuje na výrobu a následné testování top telefonů Xiaomi. Pokud by byl přístroj exportován mimo Čínu, radikálně by se zvýšila jeho cena, což by zas mohlo ohrozit jeho prodejnost. Nezbývá, než se těšit na vlajkovou loď Xiaomi pro příští rok, která bude mít i globální verzi a přebere některé z parametrů Mi 10 Ultra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.