Návrat OnePlus do kategorie střední třídy s modelem OnePlus Nord je bez nejmenších pochybností velkým úspěchem a telefon sklízí velmi pozitivní recenze napříč celým spektrem. Ostatně to trvalo skoro plných pět let (OnePlus X byl představen v říjnu 2015), než se firmě uráčilo se do střední třídy vrátit. A po fanouškovském zklamání z vysokých cen OnePlus 8 a 8 Pro si je s poměrně rozumně dostupným modelem firma částečně udobřila.

Samozřejmě ani OnePlus Nord není dokonalý a na některých aspektech telefonu je šetření přece jen znát. Kritici zmiňují hlavně plastové zpracování, kterému jsme od telefonů z jejich stáje už dávno odvykli. Na druhou stranu většina uživatelů stejně telefon schová do některého z mnoha povedených oficiálních krytů a konstrukce tak nebude „na ráně“. Telefon se dostal na trh v modré barvě Blue Marble a šedé Gray Onyx, ale údajně se pracuje na další nové barevné variantě.

Potvrdily to hned dva na sobě nezávislé zdroje, takže OnePlus opravdu něco kutí. Novou barvou by měl být Gray Ash, takže poměrně překvapivě opět jedna z variací na šedou. A není zcela jasné, jak se přesně bude od stávající verze odlišovat. Každopádně bychom se měli této novinky dočkat v říjnu a spekuluje se také o nové paměťové verzi. Ta by měla mít 6 GB RAM a jen 64 GB vnitřní paměti, ale podle všeho bude limitována jen pro indický trh. Ale vše se samozřejmě může změnit a třeba dorazí i na trh globální. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.