V polovině června/júna letošního roku vydala tchajwanská společnost HTC dva telefony střední třídy. První z nich, HTC U20, má podporu 5G sítí. Druhý model HTC Desire 20 Pro má podobný design i některé z parametrů, ale podporuje jen 4G sítě. A právě tento druhý telefon se dnes vydal na cestu do Evropy. Na evropském trhu dostal cenu 279 euro a lze si jej už dnes předběžně objednat ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Itálii, Polsku a Nizozemsku. Na českých stránkách HTC telefon zatím avizován není. Dodávky telefonu začnou 24. srpna/augusta.

Parametry HTC Desire 20 Pro

Pokud jste fanoušky značky HTC a telefon HTC Desire 20 Pro vám padl do oka, není tedy problém si jej zarezervovat. Pro jistotu ale zopakujeme jeho parametry, protože od představovačky přece jen uběhly už dva měsíce. Telefon má 6,53 palcový LCD displej s rozlišením 2340×1080 pixelů a poměrem stran 19,5:9.

Jak již bylo řečeno, podpora 5G chybí, protože výrobce použil procesor Snapdragon 665. Konfigurace pamětí je nastavena na 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit. Baterie má velmi slušnou kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 18 W. Konektivitu zastupuje 4G, Bluetooth 5, Wi-Fi 5, duální GPS, GLONASS, APGS, USB-C, NFC a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků je uložen na zadním panelu a operačním systémem je Android 10.

Zadní fotoaparát je poskládán ze čtyř snímačů s rozlišením 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Najdeme mezi nimi širokoúhlý objektiv se záběrem až 118 stupňů, makro objektiv a snímač pro hloubku ostrosti. Přední kamera je uložena v „díře“ v displeji a má 25 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.