Pokud půjde vše podle plánu, tak bychom se oficiálního představení nového herního notebooku Redmi měli dočkat už zítra. Ale i tak neublíží ještě těsně předtím informovat o dalších drobných zveřejněných detailech tohoto kousku. Tvůrci totiž dnes na čínských sociálních sítích publikovali celou řadu promo teaser plakátků, ze kterých se toho dá vyčíst opravdu dost. A podle všeho tak Redmi G Gaming Notebook nebude žádné „ořezávátko“.

Pro začátek máme potvrzených 16,1-palcovou úhlopříčku displeje a tvůrci slibují ultra vysoký barevný gamut a vysokou obnovovací frekvenci na e-sport úrovni. Takže je momentální konsensus odborníků zhruba někde kolem FullHD rozlišení, 144 Hz displeje a 100% sRGB pokrytí barev. Dále je pak na obrázku viditelný procesor Intel Core-i7 10th Gen, takže se určitě nesetkáme s Ryzeny. Na druhou stranu si ale nemyslím, že by byly k mání jen kusy s Core i7, předpokládám i levnější základní kousky Redmi G Gaming Notebook s Core i5.

This slideshow requires JavaScript.

Stejně tak bych čekal i diferenciaci u použitých grafických karet, i když oficiálně se hovoří zatím jen o „výkonné samostatné GPU“. V základu se tak očekává něco z řady nVidia GTX 16xx a high-end varianta by mohla mít RTX model. Zásadním faktorem úspěchu ale bude cena a tady je pro Redmi laťka nastavena poměrně vysoko. Vzhledem k jejich reputaci totiž každý očekává extrémně dostupný model, ale cena samotných komponent se prostě někde musí projevit. Takže bych radil spíše opatrný optimismus. Ostatně nebudeme čekat dlouho, už zítra je vše oficiálně venku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.