O kameře uložené pod displejem uvažuje v poslední době čím dál víc výrobců chytrých telefonů. Je to technologie, která by výrazně zvětšila užitnou plochu obrazovky. Dalo by se tím vyhnout i různým výřezům, „dírám“ a nebo vyskakovacím kamerám. Nejvíc se této technologii asi přiblížila společnost Oppo, která koncem loňského roku představila prototyp telefonu s kamerou pod displejem. Ovšem jedním dechem také dodali, že je potřeba tuto technologii ještě vylepšit. A zdá se, že společnost ZTE už v souvislosti s kamerou v displeji vychytala všechny mouchy a jejich telefon ZTE Axon 20 5G by mohl být tím prvním, který se takovým fotoaparátem pochlubí.

Sice se odborná veřejnost shodla na tom, že telefony s kamerou pod displejem by se mohly objevit až v průběhu příštího roku, ale podle upoutávky ZTE to vypadá, že společnost předběhne dobu. Na čínském Weibo se Ni Fei, šéf ZTE chlubí, že uvedou na trh svůj model ZTE Axon 20 5G, který bude mít kameru pod obrazovkou. Samozřejmě neupřesnil kdy se tak stane, ale tipaři už vypustili na síť screen certifikačního výpisu SRRC. Telefon zde figuruje s kódovým označení ZTE A2021 a prý jde skutečně o výše zmíněný stroj.

Samozřejmě co se parametrů týče není známo zhola nic. Snad je pár odhadů tipařů, kteří si myslí, že ZTE použije technologii společnosti Visionox. Ta už minulý měsíc potvrdila, že zahajuje sériovou výrobu OLED panelu s technologií kamery pod displejem. To by mohlo naznačit, že první telefon by mohl být na světě už brzy.