Na začátku června/júna byly představeny dva telefony řady Reno 4. Jde o přístroje střední třídy, které jsou zaměřeny na foto výbavu a nahrávání videa. Výrobce se ale chystá tuto řadu rozšířit o další dva kousky. Půjde o modely Reno 4 Z 5G a Reno 4 Lite. Jejich uvedení by se mohlo odehrát co nevidět, protože telefony už získaly potřebné certifikace pro vypuštění na trh.

Reno 4 Z 5G

Poslední telefon s označením Z byl z generace Reno 2. Reno 3 „zetkovou“ verzi neměl, takže bychom se ji měli dočkat až letos u Reno 4. Z názvu je jasné, že přístroj dostane podporu 5G sítí a má za sebou i certifikaci Bluetooth SIG, kterou prošel s kódovým označením CPH2065. Z certifikačního výpisu se můžeme dozvědět, že telefon má displej s úhlopříčkou 6,57 palce a HD+ rozlišením. Pohánět by jej měl procesor z dílen MediaTek s taktem 2,0 GHz. Mohl by to tedy být buď Dimensity 720 a nebo Dimensity 800. Baterie má kapacitu 4000 mAh s rychlým 18 W nabíjením. Přístroj podporuje dální Wi-Fi a běží na systému Android 10 s nadstavbou ColorOS 7.1.

Z dokumentace pro certifikaci FCC si zas vypůjčíme nákres telefonu, respektive jeho zadního panelu. Z něj se sice nějaké podrobnější parametry nedozvíme, ale můžeme si všimnout čtvercového modulu fotoaparátu se čtyřmi senzory. Ty jsou uloženy po úhlopříčkách, podobně jako u modelu Oppo A92S. V souvislosti s tím už také tipaři spekulují, že Reno 4 Z 5G by mohl být rebrandem Oppo A92S.

Reno 4 Lite

Tento odlehčený model by měl být podle stránek DealnTech také představen v dohledné době. I on má totiž za sebou certifikaci Bluetooth SIG, kterou získal s kódovým označením CPH2125. Z výpisu se dá zjistit, že bude mít 6,43 palcový displej s rozlišením HD+. I zde bychom měli najít osmi jádrový procesor MediaTek s taktem 2,0 GHz. Baterie by měla mít stejnou kapacitu jako u Reno 4 Z, tedy 4000 mAh. Tato odlehčená verze ale nebude podporovat 5G sítě, takže by měla mít i nižší cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.