Xiaomi a dceřiné Redmi jsou v posledních dnech velmi aktivní a včera jsme tak měli možnost vidět opravdu skvělé novinky v podobě Mi 10 Ultra nebo K30 Ultra. Ale všem zbrusu novým kusům ještě není konec, protože už pozítří plánují Redmi vstoupit na další pole neorané. Dnes totiž oficiálně potvrdili příchod svého prvního herního notebooku, který ponese název Redmi G Gaming Notebook. A hned se také v prvním teaseru s obrázkem pochlubili i jeho vzhledem.

Notebook vypadá poměrně masivně, ale to je u herních kusů obvyklé. Přece jen se nepředpokládá denní nošení v batohu. Barevně se Redmi asi vydají cestou klasické černé a displej notebooku vypadá se slušně tenkými rámečky. Včetně toho horního, protože notebook má po moderním vzoru umístěnou webkameru pod displejem. Osobně to nepokládám za extra dobré řešení, ale budeme se s ním setkávat často. Jinak to také vypadá na výdechy chlazení na obou stranou notebooku, ale na přesné potvrzení si budeme muset počkat.

Co se týče konkrétní výbavy, tak není známo zhola nic, i když zasvěcené zdroje údajně spekulují o využití procesorů Intel Core i5-10200H a i5-10300H. A samozřejmě i pořádnou grafikou, protože herní zaměření notebooku po ní přímo volá. Základní verze bratříčka Xiaomi Mi Gaming Laptop dostala GeForce GTX 1660Ti, takže bych minimálně čekal něco podobného. Ale vzhledem k filosofii Redmi by měl být Redmi G Gaming Notebook výrazně levnější, takže se pozítří těšme. Vše by mělo být odhaleno v ranních hodinách 14. srpna, takže odpoledne určitě přineseme podrobný článeček.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.