Značka iQOO se chystá na představení telefonů řady iQOO 5, které proběhne už 17. srpna/augusta. A protože už také oficiálně potvrdila své partnerství s BMW M Motorsport pro letošní sezónu DMT (Deutsche Tourenwagen Masters), mohli bychom se v rámci „pětkové“ řady dočkat i modelu iQOO 5 Pro BMW Edition. Dokonce je už venku i oficiální upoutávka na tento telefon.

Na plakátku, který je k vidění na čínské síti, je vyobrazen zadní panel modelu iQOO 5 Pro BMW Edition. Díky tomu si můžeme udělat alespoň rámcový obrázek o designu a hlavním fotoaparátu tohoto telefonu. Zadní kryt má jemnou texturu a proto bychom mohli tipnout, že bude vyroben z uhlíkových vláken. Hrany jsou zakřivené a doplněné modrými prvky, což vypadá poměrně efektně.

V levém horním rohu zadního panelu je uložen vertikální modul fotoaparátu se třemi snímači. Jejich rozlišení zatím výrobce tají. Ovšem podle čtvercového ohraničení posledního spodního senzoru je jasné, že půjde o periskopový teleobjektiv. Tipaři odhadují, že by mohl mít podporu 5× optického zoomu a 60× digitálního zoomu. Další parametry iQOO 5 Pro BMW známy nejsou. Tipaři ale odhadují, že by mohly být stejné nebo mírně lepší než u modelů iQOO 5 a iQOO 5 Pro, které budou součástí připravované řady. Očekává se 120 Hz obnovovací frekvence displeje, procesor Snapdragon 865, LPPDR5 RAM a UFS 3.1 vnitřní paměť. Nebude chybět ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 55 W a 120 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.