Snímače otisků prstů integrované do displeje dnes už asi nikoho nepřekvapí. Výrobci je používají už poměrně často a uživatele si tento způsob odemykání svých přístrojů pochvalují. Zatím je ale senzor pro skenování otisku prstu zpravidla uložen v dolní části obrazovky. Jistě by ale nebylo špatné, kdyby se telefon dal odemknout z kteréhokoli místa displeje. A právě na takové technologii pracuje společnost Huawei a nedávno si ji také nechala patentovat.

Podle stránek Android Authority je potvrzeno, že Huawei nechal tuto technologii patentovat pro šest trhů včetně Číny, Evropy, USA, Jižní Koreje a Indie. Patent v těchto dnech čeká na schválení. Huawei také uvádí, že možnost odemknout telefon z každé části displeje je technologií budoucnosti, která bude použitelná nejen pro samotné odemknutí telefonu. Bude ji možno využít i pro ověření otisku u jednotlivých aplikací, pokud toto ověření vyžadují. Odpadla by tím tak nutnost nejdříve spustit aplikaci a následně položit prst na snímač otisků. Stačilo by se jen dotknout ikony aplikace.

Huawei také tvrdí, že díky této technologii bude možno rychle otevřít aplikaci SMS a prohlížet a nebo psát text, i když bude celý telefon zamknutý. Kromě toho bude možno aktivovat senzory ve vybrané části displeje a zároveň deaktivovat zbytek prostoru obrazovky. To by údajně mělo výrazně snížit spotřebu energie. V praxi by tak bylo možno například deaktivovat horní část displeje ve chvíli, kdy je používána jen dolní nebo střední část. Zní to určitě zajímavě, ale zatím jde jen o patent, který nakonec nemusí být realizován. Ovšem vzhledem k tomu, že koncepční telefony, jako byl například Vivo Apex 2019, podobnou technologii měly, není vyloučeno, že bychom se té od společnosti Huawei mohli dočkat docela brzo.