Snímače otisků prstů integrované do displeje dnes už asi nikoho nepřekvapí. Výrobci je používají už poměrně často a uživatele si tento způsob odemykání svých přístrojů pochvalují. Zatím je ale senzor pro skenování otisku prstu zpravidla uložen v dolní části obrazovky. Jistě by ale nebylo špatné, kdyby se telefon dal odemknout z kteréhokoli místa displeje. A právě na takové technologii pracuje společnost Huawei a nedávno si ji také nechala patentovat.

Podle stránek Android Authority je potvrzeno, že Huawei nechal tuto technologii patentovat pro šest trhů včetně Číny, Evropy, USA, Jižní Koreje a Indie. Patent v těchto dnech čeká na schválení. Huawei také uvádí, že možnost odemknout telefon z každé části displeje je technologií budoucnosti, která bude použitelná nejen pro samotné odemknutí telefonu. Bude ji možno využít i pro ověření otisku u jednotlivých aplikací, pokud toto ověření vyžadují. Odpadla by tím tak nutnost nejdříve spustit aplikaci a následně položit prst na snímač otisků. Stačilo by se jen dotknout ikony aplikace.

Huawei také tvrdí, že díky této technologii bude možno rychle otevřít aplikaci SMS a prohlížet a nebo psát text, i když bude celý telefon zamknutý. Kromě toho bude možno aktivovat senzory ve vybrané části displeje a zároveň deaktivovat zbytek prostoru obrazovky. To by údajně mělo výrazně snížit spotřebu energie. V praxi by tak bylo možno například deaktivovat horní část displeje ve chvíli, kdy je používána jen dolní nebo střední část. Zní to určitě zajímavě, ale zatím jde jen o patent, který nakonec nemusí být realizován. Ovšem vzhledem k tomu, že koncepční telefony, jako byl například Vivo Apex 2019, podobnou technologii měly, není vyloučeno, že bychom se té od společnosti Huawei mohli dočkat docela brzo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.