I když už se pomalu začíná zdát, že koronavirová pandemie snad nikdy neskončí, tak musíme přece jen zůstat lehce optimističtí. Protože lidstvo už mnohem horších pohrom zažilo mnohem více. Ale samozřejmě neublíží zůstat stále připraveni a ostražití, k čemuž mohou často velmi pozitivně přispět i moderní technologie. Třeba bezkontaktní infračervené teploměry, protože měření teploty je (nejen) během pandemie zásadním prvkem prevence. A dnes pro vás máme další super levné modely hezky z Aliexpressu.

Jako první je to teploměr ve tvaru „pistole, který stačí jen z bezpečné vzdálenosti 3 až 5 cm přiložit k čelu a změřit tělesnou teplotu jediným zmáčknutím tlačítka. Hodí se pro měření teploty jak u dětí, tak i u dospělých. Teplota je změřena během dvou sekund a a výsledek měření se objeví na LCD displeji. Ten je podsvícený a podle aktuální teploty se i zabarví. Při normální teplotě je displej zelený, při zvýšené a vyšší teplotě je žlutý a při vysoké horečce červený. Měřit lze buď ve stupních Celsia a nebo ve stupních Fahrenheita. Navíc je k dispozici i paměť až na 32 měření. Na výběr je z celé řady lehce odlišných variant a ceny začínají už na 8.16 dolarech.

A druhým do party je pak výrazně menší a kompaktnější model, který váží jen 56 g. I tak ale nabídne v podstatě stejné funkce a i jeho menší LCD displej pak umí tři barevné odstíny podle výše teploty nebo 32 paměťových míst na měření. Navíc vše zvládne ještě rychleji s výsledkem už za jedinou sekundu. Napájení opět pomocí dvojice AAA baterií. K dispozici jsou dva režimy s měřením tělesné teploty a teploty objektu, přičemž samozřejmě můžete přepínat mezi stupni Celsia a Fahrenheita. A i cena je identická, protože jej pořídíte jen za 8.16 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.