Řada Redmi K30 obsahuje k dnešnímu dni už šest modelů a sedmý je na cestě. Mělo by jít o verzi Redmi K30 Ultra. Tento telefon už na konci minulého měsíce prošel certifikačním úřadem Tenaa, takže některé z jeho parametrů už známe. Přístroj by měl dostat AMOLED displej, což je určitě zajímavé. Tento typ čelního panelu totiž zatím mají jen dva modely z celé řady. Jsou jimi K30 Pro a K30 Pro Zoom, ovšem jejich displeje mají „jen“ standardní 60 Hz obnovovací frekvenci.

V případě chystaného Redmi K30 Ultra by měl mít AMOLED displej obnovovací frekvenci 120 Hz. Tato informace rezonuje na čínské síti, ale její zdroj není možno ověřit. Je ji tedy nutno brát s nadhledem. Jako regulérní informaci však lze brát slova CEO Redmi, pana Lu Weibinga. Ten prohlásil, že Redmi K30 Ultra by měl mít vše, co nemá model K30 Pro a měly by být u chystaného telefonu odstraněny všechny nedostatky verze Pro. A právě nízkou obnovovací frekvenci považovali mnozí uživatelé za nedostatek.

Zajímavostí ve výbavě K30 Ultra bude určitě i procesor Dimensity 1000+. Ten by měl být spárován s až 12 GB operační paměti. Tento čipset by měl patřit k jedněm z nejlepších ve střední třídě a může konkurovat Snapdragonu 765G, Kirinu 820 a nebo i Kirinu 985. O slušný výkon by tedy mělo být postaráno. I baterie by měla mít solidní kapacitu 4500 mAh s podporou 33 W rychlého nabíjení. Zkrátka nepřijde ani foto výbava, kdy pření kamera bude mít 20 Mpix a primární senzor zadní kamery by měl dostat 64 Mpix. Hlavní fotoaparát by měl mít celkem 4 snímače. Někteří z tipařů odhadují, že telefon by mohl být uveden už dnes na výroční Xiaomi akci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.