Je to sotva pár dnů co byl oficiálně představen telefon Realme V5, který je jako druhý přístroj na světě osazen procesorem Dimensity 720. Výrobci se patrně tento čipset zalíbil natolik, že s ním chystá i další model. Opět půjde o telefon střední třídy, ale měl by mít údajně poněkud nižší parametry než nedávno představený V5. A právě díky tomu by mohl aspirovat na nejlevnější telefon s podporou 5G sítí.

Alespoň tuto informaci o chystaném stroji se nám snaží sdělit poměrně spolehlivý tipař s nickem Digital Chat Station. Ovšem vše ostatní kolem tohoto telefonu je zatím zahaleno tajemstvím. Nicméně se budeme chvíli držet toho, že půjde o cenově nejdostupnější 5G zařízení. Vyjdeme z ceny zhruba 200 dolarů, za kterou je nabízen na čínském trhu Realme V5. Když odečtěme nižší specifikace chystaného telefonu při stejném typu procesoru, mohli bychom se dostat přibližně na nějakých 172 dolarů. Nesmíme však zapomenout na to, že se na svůj debut chystá i Huawei Enjoy 20, o kterém se také proslýchá, že bude velmi dostupným telefonem s 5G. Konkurence to tedy bude velká.

A abychom jen neteoretizovali, zkusíme se podívat i na stránky Tenaa, kde je k vidění Realme telefon s kódovým označením RMX2200 a mohlo by jít právě o tento zatím tajemný stroj. Tenaa uvádí, že displej má úhlopříčku 6,52 palce. Baterie má kapacitu 4980 mAh a nechybí podpora 5G sítí. Uvedeny jsou tu ještě rozměry přístroje, které jsou 164,4×76×8,6 mm. Vzhledem k tomu, že výpis Tenaa je průběžně doplňován o další specifikace, je pravděpodobné, že víc budeme znát už za pár dnů.