A ještě jedna novinka od Xiaomi z dnešní představovačky. Tu dokonce někteří pokládají za hlavní hvězdu celé akce, protože z technologického pohledu opravdu překonává jak Xiaomi Mi 10 Ultra, tak Redmi K30 Ultra. Jedná se totiž o průhlednou televizi Mi TV LUX Transparent Edition, která opravdu bere dech. A když říkáme průhlednou, tak opravdu myslíme průhlednou. Něco podobného předvedl jako koncept Panasonic nebo LG jako panel, ale Xiaomi by měli být první s reálnou masovou výrobou a dostupností.

Jde o úžasně vypadající OLED televizi s úhlopříčkou 55-palců a tloušťkou pouhých 5.7 mm. A díky průhlednosti je obraz opravdu jako živý a vystupuje do prostoru. Televize má také 120 Hz obnovovací frekvenci, kontrast 150000:1, 1 ms odezvu, 10-bitové barvy nebo  93% DCI-P3 pokrytí barevného gamutu. Vybavena je také technologií MEMC, podporou Dolby Atmos nebo funkcí AOD (Always-on-display). Dostatečný výkon pak zajistí procesor Mediatek 9650 a systém MIUI for TV 3.0.

This slideshow requires JavaScript.

Prozatím je vše skvělé a růžové, ale úsměv lehce opadne při pohledu na cenu. Lidových 49.999 juanů (asi 7200 dolarů) opravdu nezní jako cena za domácí televizi. Na druhou stranu exkluzivní  LG Transparent OLED Signage 55EW5F-A (pravděpodobně se stejným panelem) se prodává kusově kolem 20.000 dolarů a vše je jen na velmi limitované objednávky. I tak jde pro našince spíše o ochutnávku časů budoucích, navíc stále není jisté, za se Mi TV LUX Transparent Edition vůbec dostane na globální trhy.