A ještě jedna novinka od Xiaomi z dnešní představovačky. Tu dokonce někteří pokládají za hlavní hvězdu celé akce, protože z technologického pohledu opravdu překonává jak Xiaomi Mi 10 Ultra, tak Redmi K30 Ultra. Jedná se totiž o průhlednou televizi Mi TV LUX Transparent Edition, která opravdu bere dech. A když říkáme průhlednou, tak opravdu myslíme průhlednou. Něco podobného předvedl jako koncept Panasonic nebo LG jako panel, ale Xiaomi by měli být první s reálnou masovou výrobou a dostupností.

Jde o úžasně vypadající OLED televizi s úhlopříčkou 55-palců a tloušťkou pouhých 5.7 mm. A díky průhlednosti je obraz opravdu jako živý a vystupuje do prostoru. Televize má také 120 Hz obnovovací frekvenci, kontrast 150000:1, 1 ms odezvu, 10-bitové barvy nebo  93% DCI-P3 pokrytí barevného gamutu. Vybavena je také technologií MEMC, podporou Dolby Atmos nebo funkcí AOD (Always-on-display). Dostatečný výkon pak zajistí procesor Mediatek 9650 a systém MIUI for TV 3.0.

This slideshow requires JavaScript.

Prozatím je vše skvělé a růžové, ale úsměv lehce opadne při pohledu na cenu. Lidových 49.999 juanů (asi 7200 dolarů) opravdu nezní jako cena za domácí televizi. Na druhou stranu exkluzivní  LG Transparent OLED Signage 55EW5F-A (pravděpodobně se stejným panelem) se prodává kusově kolem 20.000 dolarů a vše je jen na velmi limitované objednávky. I tak jde pro našince spíše o ochutnávku časů budoucích, navíc stále není jisté, za se Mi TV LUX Transparent Edition vůbec dostane na globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.