Telefony řady Redmi jsou u nás extrémně populární díky nízkým cenám a už jsme se propracovali až k deváté generaci. V té je u nás oficiálně v té nejlevnější kategorii dostupné jen Redmi 9A a pak Redmi 9. Nedostalo se tak na Redmi 9C, které je jednoznačně posunem k lepšímu v porovnání s 9A a za velmi podobnou cenu. Naštěstí se nemusíme spoléhat jen na oficiální distribuci, protože je mezinárodní verze telefonu k mání třeba v akci na e-shopu Gearbest.

Redmi 9C to sice má poměrně hodně společného s Redmi 9A, ale nabídne několik zásadních změn. Displej je stejný 6,53-palcový kousek s HD+ rozlišením a kapkovitým vykousnutím pro 5 Mpx selfie kamerku. Uvnitř pak ale tepe výkonnější procesor Helio G35, který doplní 2 GB nebo 3 GB RAM, spolu se 32 GB nebo 64 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát je pak trojitý s kombinací senzorů 13 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx. V porovnání s nejlevnějším kouskem také dostanete čtečku otisků prstů. Zbývá pak doplnit jen 5000 mAh kapacitu baterie a 10W nabíjení.

Telefon je na Gearbestu samozřejmě v mezinárodní verzi, takže se nemusíte obávat o podporované LTE frekvence. Na výběr je pak z modré, šedé nebo stylové oranžové varianty za identické ceny. Základní verze 2 GB +32 GB přijde na 119 dolarů a za lepší 3 GB + 64 GB si pak lehce připlatíte na 139 dolarů. Pokud tedy chcete levné Redmi, tak by tohle mohlo být dobrou volbou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.