Po chytrých hodinkách Huawei Watch GT2e, které byly vydány letos v březnu/marci bychom se mohli pomalu připravit na nový model Huawei Watch Fit. Podle renderů, které jsou zveřejněny na Twitteru půjde o hodinky s naprosto jiným designem než jaký mají Watch GT2e. Displej bude obdélníkový a doplní jej barevné silikonové řemínky.

Huawei Watch Fit možná mohou na někoho působit tak trochu jako kříženec mezi hodinkami a chytrým fitness náramkem. AMOLED displej s úhlopříčkou 1,64 palce má totiž tvar protáhlého obdélníku se zřejmě kovovým oblým rámem. A uvnitř tohoto obdélníku je ještě kruhový ciferník hodinek, který ukazuje čas. Rozlišení displeje je 456×280 pixelů. Uživatelsky nastavitelné ciferníky jsou velmi jednoduché, tedy alespoň podle toho, co je vidět na renderech. Na pravé hraně hodinek je fyzické tlačítko a malá dírka, která by mohla sloužit jako mikrofon.

Mezi další funkce, které na svém twitterovém účtu uvádí tipař Sudhanshu, patří odolnost 5ATM, monitoring tepové frekvence, akcelerometr, senzor okolního světla, GPS a barometr. Je tu i několik sportovních režimů pro chůzi, běh, plavání a jízdu na kole. Neměl by chybět ani monitoring spánku a režim pro dechové cvičení. Baterie hodinek by měla vydržet až 10 dní provozu, ale její kapacitu tipař neuvedl. Huawei Watch Fit budou kompatibilní jak se systémem Android 5.0 a vyšším, tak i s iOS 9.0 a vyšším. A na závěr přidáme i odhadovanou cenu, která by měla být 119 euro. Hodinky by měly být představeny v průběhu příštího měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.