Společnost Huawei plánuje na polovinu příštího měsíce svou developerskou konferenci. Na ní chtějí kromě nadstavby EMUI 11 představit i novou verzi svého vlastního operačního systému Harmony OS. A asi není potřeba znovu opakovat, že důvodem k vytvoření a vývoji tohoto „domácího“ systému jsou americké sankce. Systém má jiný název pro čínský trh a jiný pro trh globální. V souvislosti s výše uvedeným představil šéf Huawei, pan Richard Yu, na čínské síti sadu nových log pro obě verze systému.

Sada log pro Harmony OS a čínskou verzi Hongmeng OS vznikla hlavně z toho důvodu, že systém zatím žádné logo neměl. Důvodem byla i snadná identifikace systému a rozlišení, zda jde o verzi globální nebo čínskou. Logo globální verze je poměrně jednoduché. Tvoří jej několik teček, které se v dolní polovině loga slévají do čar evokujících písmeno H. Logo pro Hongmeng OS je složeno z částečně propojených teček a čínských znaků, které jsou pro nás, Evropany, těžko rozluštitelné. S jakým úspěchem se nová loga potkají u zákazníků společnosti ukáže až čas.

A jaký úspěch bude mít nová verze operačního systému Harmony OS? I to ukáže čas, protože Huawei zatím důsledně tají, jaké změny přinese verze 2.0. Očekává se, že novou verzi bude možno využívat u stolních počítačů a notebooků a údajně i u automobilů. Patrně by v budoucnosti mělo dojít na celý ekosystém společnosti, do kterého spadají také IoT zařízení a konečně by snad mohl být systém rozšířen i na tablety a telefony. V dohledné době by měl být operační systém více využíván i pro inteligentní obrazovky a nositelnosti.