I když už momentálně na trhu řádí jeho číselný nástupce, tak Redmi Note 8 Pro ještě rozhodně neplánuje odchod do důchodu. Ostatně se velmi slušně umístil i v čínském červencovém žebříčku Antutu v poměru cena/výkon, takže rozhodně nejde o výběhový kus. I tak je ale poměrně překvapující zpráva, která se včera objevila objevila na Twitteru mateřského Xiaomi. Podle jejich slov totiž chystají pustit na trh speciální verzi právě tohoto telefonu. A pro jistotu přidali ještě malou nápovědu.

Tou nápovědou je právě „Xiaomi“, což jednoznačně odkazuje na oranžovou firemní barvu. V lednu se totiž v Číně předvedla právě oranžová edice Redmi Note 8 Pro, ale velmi rychle se vyprodala a momentálně už není k dostání. Takže se dá s poměrně velkou pravděpodobností předpokládat, že nová speciální edice but jakýmsi „dotiskem“. Protože ale byly informace zveřejněny na globálním Twitter účtu v angličtině a ne na Weibo, tak se většina analytiků shoduje, že půjde právě o mezinárodní variantu k 10. výročí založení firmy.

Redmi Note 8 Pro má stále co nabídnout, protože výbavou rozhodně stále na současné modely neztrácí. Disponuje 6,53-palcovým FullHD+ displejem s kapkovitým vykousnutím a velmi dobrým procesorem Helio G90T spolu a až 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Na úrovni je i zadní fotoaparát se čtveřicí senzorů – 64 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx, nebo 20 Mpx selfie kamerka. Baterie je 4500 mAh s 18W rychlo-nabíjením a telefon má třeba i NFC čip nebo 3.5mm audio jack. A dočkal se také už i aktualizace na Android 10. Tak jak by se vám líbil v oranžové ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.