V současnosti prožíváme boom retro herních konzolí, protože my staříci prostě rádi vzpomínáme na časy, kdy hry bodovaly prostě jen čistou hratelností a ne pozlátkem. A pokud patříte k opravdovým pamětníkům, tak určitě pamatujete i arkádové „automaty“, které plnily maringotky u kolotočů. Právě na fanoušky tohoto dávného pop-kulturního fenoménu cílí i NEOGEO Mini Game Console. Na crowdfundingové platformě Xiaomi Youpin se momentálně dokonce objevila i její mezinárodní verze.

Už designem dá NEOGEO Mini Game Console vzpomenout na doby arkádových automatů z počátku 90.let. Má dokonce i podobný pákovitý joystick doplněný o kulatá tlačítka. Retro jak má být. Samozřejmě ve výrazně menším provedení s rozměry 108x135x162 mm a váhou jen 390 g. Nabízí 3.5-palcový LCD displej s poměrem stran 4:3, ale je možné konzoli pomocí mini-HDMI připojit i k televizi. Konzole má i stereo reproduktory, 3.5 mm audio jack nebo USB Type-C nabíjecí port. A je k ní také možné připojit i stylové gamepady.

Nejdůležitější je ale softwarová výbava a tady se dočkáme opravdových klasik. Konzole obsahuje hned 40 legendárních titulů, jako například ságu Metal Slug, Samurai Shodown nebo Super Sidekicks. Prostě to nejlepší od SNK NEOGEO z minulosti. Cena vzhledem k (pravděpodobně) drahé licenci sice není úplně lidová, ale co by člověk za kapku nostalgie nedal. Oficiálně se prodává za 699 juanů (asi 100 dolarů) a jako bonus byste měli dostat i jeden extra gamepad zdarma.