I když už naštěstí netrpíme z velké většina žádnými extra omezeními nebo karanténami, tak je stejně druhá podzimní vlna poměrně reálná. Nechceme nijak strašit, ale jak se říká: kdo je připraven, není překvapen. Určitě by se tedy mohl hodit šikovný domácí teploměr. A to rovnou bezkontaktní digitální teploměr. Ten je aktuálně na e-shopu Cafago v bleskovém prodeji za docela dobrou cenu.

Tento bezkontaktní digitální teploměr má IR senzor, takže jej stačí jen z bezpečné vzdálenosti 3 až 5 cm přiložit k čelu a změřit tělesnou teplotu jediným zmáčknutím tlačítka. Hodí se pro měření teploty jak u dětí, tak i u dospělých. Teplota je změřena během dvou sekund a a výsledek měření se objeví na LCD displeji. Ten je podsvícený a podle aktuální teploty se i zabarví. Při normální teplotě je displej zelený, při zvýšené a vysoké teplotě pak červený. Měřit lze buď ve stupních Celsia a nebo ve stupních Fahrenheita. Energii pak dodají dvě AAA baterie.

Teploměr je velmi kompaktní a univerzální bílý design určitě nikoho neurazí. Navíc je momentálně k mání v bleskových prodejích na e-shopu Cafago jen za 9.89 euro. To opravdu není nijak závratná částka  a mít tento kousek doma je rozhodně dobrou volbou nejen pro časy koronavirové.