Před čtyřmi dny představila společnost Samsung své další chytré hodinky. Sami o své nositelnosti Samsung Galaxy Watch 3 tvrdí, že je to zatím jejich nejlepší chronometr v rámci zdravotních funkcí a monitoringů. Přesto nyní hodinky dostávají svou první aktualizaci. Update by měl některé z funkcí vylepšit a zároveň uvolnit jejich podporu, protože ta nebyla k dispozici ve všech zemích, kde se tyto hodinky prodávají.

Podle stránek SamMobile má aktualizace pro Samsung Galaxy Watch 3 velikost 80 MB. Její součástí je i uvolnění podpory pro funkce monitorování okysličení krve, VO2max, vyhodnocování spánku a pro další pokročilé analytické funkce. Aktualizaci lze nainstalovat pomocí aplikace Galaxy Wearable z Play Store. Ovšem jen  v případě, že je už k dispozici pro daný region. Tato aktualizace je první a jednou z mnoha, kterou společnost Samsung přislíbila distribuovat. I další updaty budou následně uvolněny pro vylepšení a podporu zdravotních funkcí hodinek Galaxy Watch 3.

Ovšem vzhledem k tomu, že v některých zemích není monitoring okysličení krve z hodinek považován za věrohodná „lékařská data“ není tato funkce podporována na všech trzích. Proto ji třeba nenajdeme zprovozněnou v Alžíru, Angole, Kanadě, Francii, Íránu, Japonsku, Libyi, Jihoafrické republice a v Thajsku. Také monitoring EKG zatím nefunguje na všech trzích, a to včetně USA. Nicméně další aktualizace by měly zprovoznit i tuto funkce ve více regionech.