Jak už bývá nepsaným pravidlem, na podzim budou představeny další vlajkové telefony společnosti Huawei. Asi není třeba dodávat, že řada Huawei Mate 40 je již v přípravách a první informace o parametrech jednotlivých telefonů se už pomalu začínají objevovat. Jeden ze zástupců společnosti již potvrdil, že telefony bude pohánět procesor „domácí“ produkce. Proto bychom u těchto modelů mohli počítat s čipsetem Kirin 9000.

Vzhledem k tomu, že Kirin 9000, kterým bude řada Huawei Mate 40 osazena, bude jedním z nejvýkonnějších procesorů s podporou 5G sítí, vyvinutou umělou inteligencí, GPU a NPU, půjde skutečně o špičkové stroje. Je tu však jedno malé, přesto však významné ALE. Podle Richarda Yu, šéfa Huawei Consumer Business Group, dost možná půjde o poslední telefony s procesory Kirin.

Samozřejmě se není čemu divit. Společnost Huawei je výrazně postižena americkými sankcemi. Ty mají vliv nejen na používání software, tedy na GMS společnosti Google. Odrážejí se i na používání hardwarových prvků jako jsou procesory. V září/septembri se situace ještě přiostří a Huawei bude mít stopku na výrobu procesorů, kterou jim obstarávají továrny TSMC. Protože výroba procesoru Kirin 9000 je již v běhu a do září by ho mělo být vyrobeno dostatečné množství na pokrytí telefonů řady Mate 40, nejsou tyto modely v ohrožení.

Jaká však bude další budoucnost? V této chvíli těžko říci a o výhledech do budoucna nemluví ani zástupci Huawei. Společnost sice už přesunula objednávky na procesory Kirin 710A k čínskému výrobci SMIC, ale tento producent nemá technologie na výrobu čipsetů založených na 7nm nebo 5nm. V záloze by mohl být ještě MediaTek, ale ani zde není zatím nic jasné, protože se zřejmě i v tomto případě bude USA snažit výrobu procesorů pro Huawei zastavit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.