Už na 11. srpen je podle všeho plánované představení nové vlajkové lodi Xiaomi, která už má dokonce konečně i jméno. Sám šéf firmy Lei Jun se vyjádřil, že na globálním trhu by se telefon měl prodávat jako Xiaomi Mi 10 Ultra a ne Mi 10 Pro Plus, jak se původně očekávalo. Na tom čínském pak dostane poměrně složitý přídomek “Extreme Commemorative Edition”. A konečně už máme k dispozici i oficiální rendery, takže si můžeme udělat aspoň představu o tom, jak telefon bude vypadat zezadu.

Xiaomi Mi 10 Ultra by mělo být k dostání buď v keramické verzi nebo i v exkluzivní „průhledné“ variantě s větší porcí paměti, který by měla šplhat až na 16 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Extrémní. Vynořily se ale také spekulace o tom, že by telefon měl být prvním se selfie kamerkou integrovanou přímo pod displej. Ale vše spíše nasvědčuje tomu, že klasická verze dostane „průstřel“ a revoluční technologie bude vyhrazena pro představení koncept modelu (podobně jako byl Mi MIX Alpha). Protože se stále nedá předpokládat, že je vše připraveno k reálnému nasazení na trhu.

Každopádně je ale jasné, že se změn dočká systém zadních fotoaparátů. Na obrázcích jsou jasně vidět čtyři poměrně masivní senzory, kterým dominuje čočka s popiskem 120x. Právě od ní se tedy očekává možnost až 120x periskopického zoomu a měla by nahradit původní telefoto senzor minulé generace. Jistého ale samozřejmě není nic, takže si budeme muset ještě pár dní počkat.

Údajné specifikace Mi 10 Ultra

Co se týče zbytku specifikací, tak je většina analytiků poměrně ve shodě. Xiaomi Mi 10 Ultra by mělo mít FullHD+ AMOLED displej se 120 Hz frekvencí a samozřejmě i procesor Snapdragon 865 Plus. Baterie s kapacitou 4500 mAh se pak bude údajně moci pochlubit možností 100W klasického, nebo 55W bezdrátového nabíjení. A bude toho samozřejmě mnohem více, takže se už dopředu lehce děsíme nastavené ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.