Navzdory přetrvávajícím problémům skoro na všech frontách se čínskému Huawei daří velmi slušně a jejich chystané špičkové modely by se neměly opozdit. Řada Mate 40 se tak určitě představí na podzim a ponese na palubě super výkonné procesory Kirin nové generace. Ale pracovat by se mělo i na nové generaci ohebných telefonů a Huawei Mate X2 by se měl dočkat jedné podstatné změny. Na rozdíl od první generace by se totiž ohebný displej měl zavírat dovnitř, podobně jako například Samsung Galaxy Fold 2.

Informace pocházejí od zasloužilých „leaksterů“ Evana Blasse a Rosse Younga, takže je lze brát za vysoce pravděpodobné. Podle jejich slov bude Huawei Mate X2 využívat displeje od BOE a Samsungu, přičemž došlo i na jednu nepříjemnou zprávu. Panel displeje by totiž nemělo krýt ultra-tenké sklo UTG, ale pouze bezbarvý polyamid CPI. Sklo je jednoznačně lepší a odolnější variantou, která je méně náchylná na poškrábání nebo oděrky. Pokud by tyto informace potvrdily, tak půjde o značné mínus pro nový ohebný Huawei.

Co se týče konkrétní výbavy, tak zatím nebylo odhaleno zhola nic, takže jde stále jen o velmi mlhavé spekulace. Stejně tak není jasné, zda se telefon plánuje ještě tento rok, nebo se spíše jedná o projekt na 2021. Evan Blass alespoň zveřejnil plánované kódové jméno tohoto kousku, které by mělo znít Teton. Uvidíme, jak se Huawei popasuje s cenou, protože první generace Mate X byla (stejně jako konkurence od Samsungu) extrémně drahá a nedočkala se ani výrazně pozitivních recenzí. Inu, dětské nemoci revolučních modelů.