Před několika měsíci představila značka Realme dva telefony řady X3. Na ten třetí stále čekáme, ale zdá se, že na začátku příštího měsíce bychom se už konečně mohli Realme X3 Pro dočkat. Chystaný přístroj už sbírá potřebné certifikace pro to, aby mohl být poslán na trh. A díky tomu už také víme, že by měl dostat podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W a Wi-Fi 802.11ac.

Kromě toho jsme se z jedné z certifikací mohli dozvědět, že bude mít duální baterii s jednotlivým výkonem 2200 mAh. A dnes k těmto parametrům přidáme i informaci o typu procesoru. V databázi benchmarkové platformy Geekbench se totiž objevil telefon s kódovým označením RMX2083 a podle všeho by mělo jít právě o Realme X3 Pro. Je poměrně zajímavé, že podle výpisu by telefon měl pohánět loňský vlajkový procesor Snapdragon 855+. Stejným čipsetem je osazen už loňský model Realme X2 Pro a tentýž čipset mají i telefony Realme X3 a X3 SuperZoom.

Očekávali bychom, že model Realme, který by měl patřit mezi vlajky letošního roku bude mít aspoň Snapdragon 865. Ale je docela možné, že budou vydány dvě verze telefonu. Jedna s SD855+ a druhá s SD865, která by mohla mít označení Realme X3 Pro Plus. Ovšem v tomto případě jde jen o spekulace. Vraťme se ale zpátky k výpisu Geekbench 5 a podívejme se, jak telefon skóroval. V Single-core testu nasbíral 786 bodů a ve více jádrovém testu 2556 bodů. Při testech přístroj běžel na systému Android 10 a měl 8 GB operační paměti. Další specifikace bychom se mohli dozvědět už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.