Zatím posledním procesorem od Qualcommu ze špičkové řady je Snapdragon 865 Plus, který se pomalu dostává do vlajkových telefonů. Novou generaci se Snapadragonem 875 pak čekáme zhruba někdy na konci roku a bude tak připraven pro telefony roku 2021. Řada 8xx byla u Snapdragonů vždy poměrně přehledná a vždy měla ve zhruba půlročních cyklech jeden jediný aktuální model. To by se však možná už brzy mohlo změnit, protože se údajně pracuje na procesoru Snapdragon 860.

Informace pocházejí z příspěvku na sociální síti Weibo a jejich autorem není nikdo jiný, než známý „leakser“ Digital Chat Station. Podle jeho slov se na produktovém meetingu OPPO hovořilo o využití právě procesoru Snapdragon 860, což by naznačovalo jeho brzkou dostupnost. Mělo by se údajně jednat o odlehčenou variantu právě chystaného špičkového Snapdragonu 875 (nebo SD875G), ale to je vše co zatím může k tématu poskytnout. Což upřímně není zrovna mnoho, takže vše musíme brát se zdravou dávkou skepse.

Pokud by se vše potvrdilo, tak to přinese určité zmatení pojmů do značení vlajkových modelů od Qualcommu. Číselně by šlo totiž o aktuální slabší generaci, která je ale založena na chystané architektuře ? Na druhé straně stále se zvyšující ceny těch nejlepších procesorů možná Qualcomm donutí k vypuštění pořádně našlapaného čipu pro střední a vyšší střední třídu, kde už nedominuje jako v minulosti. Nebo snad, že by šlo jen o 4G variantu super výkonného procesoru ? Otázek je opravdu hodně a snad se na ně brzy dočkáme i odpovědí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.