Zhruba před měsícem byl oficiálně představen telefon iQOO Z1X s výborným poměrem cena/výkon. Ovšem značka nás nechce nechat na chvíli vydechnout. Pomalu se totiž začíná mluvit o chystaném modelu iQOO 5. Ten by měl být uveden už za pár dnů, konkrétně 17. srpna/augusta. Není tedy divu, že na síť už prosakují první zvěsti o jeho parametrech.

V rámci nových funkcí bychom se u iQOO 5 měli dočkat například rychlého nabíjení s výkonem 120 W. To značka iQOO nedávno představila s tím, že baterie s kapacitou 4000 mAh by měla být pomocí této technologie nabita za pouhých 15 minut. Výrobce dále potvrdil, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 865 a ne Snapdragon 865 Plus jak se původně předpokládalo. Potvrzena je i RAM typu LPDDR5 a interní úložiště UFS 3.1.

Další informaci o iQOO 5 přináší na čínském Weibo tipař Digital Chat Station. K renderovanému obrázku čelního panelu telefonu přidává i informaci o displeji. Podle fotky bude displej telefonu zakřivený s „dírou“ v pravém horním rohu pro selfie kameru. AMOLED obrazovka by měla mít rozlišení FullHD+ a také vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz. Celkově se dá říct, že telefon možná tak trochu připomíná OnePlus 8 Pro, ale tento design si přisvojilo už mnoho přístrojů. Vzhledem k tomu, že do vydání zbývá jen deset dnů očekáváme, že se k nám už brzy dostanou další informace o parametrech telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.