V pondělí byl po mnoha odkladech konečně představen telefon střední třídy Pixel 4a s procesorem Snapdragon 730G. Nyní bychom se tedy měli začít připravovat na uvedení letošní iterace Google Pixel 5. Podle posledních informací by měla být zároveň s ním uvedena i verze Pixel 4a s podporou 5G. Zda bude verze 5G představena „živě“ nebo o ní proběhne jen zmínka při uvedení Pixelu 5 není známo. Je ale pravděpodobné, že toto představení proběhne 8. října/októbra.

Na stránkách 9to5Google je uvedeno, že jeden z jejich francouzských čtenářů si všiml oficiálního blogového příspěvku, ve kterém je oznámeno, že telefony Google Pixel 5 a Pixel 4a 5G budou od 8. srpna k dispozici pro předběžné objednání. Příspěvek byl sice následně smazán, ale screenshoty si tipaři stihli udělat. Vzhledem k tomu, že Google zpravidla ihned po představení nabízí své nové telefony v předběžných objednávkách, by mohl být říjnový termín představení skutečně reálný.

K vidění je i promo snímek, kde jsou telefony Pixel 4a a Pixel 5 vedle sebe. To je sice fajn, ale o specifikacích obou modelů se zatím jen spekuluje. V obou případech by mohl být použit procesor Snapdragon 765G. Pixel 4a 5G by tak měl svými specifikacemi být o něco málo výš než verze s podporou 4G. Mohl by mít větší displej a vylepšené fotoaparáty. U modelu Pixel zas tipaři uvažují u displeje o vysoké obnovovací frekvenci 120 Hz. Mluví se i o cenách chystaných telefonů, kdy Pixel 4a 5G by měl stát 499 dolarů a Pixel 5 pak zhruba 649 dolarů nebo 699 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.